Неділя, 20.01.2019, 22:26
Вітаю Вас Гість

Чернігівська філія Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв

Головна | Мій профіль | Вихід
Меню сайту
Категорії розділу
Події та новини [6]
Підвищення кваліфікації [6]
Архів [1]
Містяться матеріали, що вже не актуальні
Друзі сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Актуально
Форма входу
Головна » 2018 » Грудень » 28 » Підвищення кваліфікації музейних працівників
13:53
Підвищення кваліфікації музейних працівників

З 10.12.2018 по 14.12.2018 р. відбулося підвищення кваліфікації спеціалістів музейних закладів за тематикою «Особливості науково-дослідної, науково-експозиційної та науково-освітньої роботи музейних закладів в сучасних умовах» відповідно до навчальної програми «Інновації в музейній справі» в обсязі 75 годин (очно/заочна форма).

 

Чернігівською філією Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв було запроваджено нову форму підвищення кваліфікації музейних працівників, яка включала у себе, окрім звичайних лекцій, лекцій-диспутів та практичних занять, велику частку практичних тренінгів та круглих столів.

 

Так, на нормативно-документальному оформленні комплектування фондів та тимчасових виставок акцентував увагу слухачів на практичному занятті директор Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського, заслужений працівник культури України С.Л. Лаєвський.

 

З метою якісного підвищення кваліфікації спеціалістів музеїв Чернігівщини до освітнього процесу були залучені провідні фахівці з м.Києва. Так, тренінг на тему «Освіта в музеї» проводили менеджери освітніх програм Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» доктор філософії Н.В. Іванівська та В.О. Кружиліна. Тренінг, присвячений відвідувачу, як герою виставки та проблемам цільової аудиторії музею проводила менеджер освітніх програм Музею кіно ДП «Національний центр Олександра Довженка» М.Ю. Скирда. Особливості фондової роботи в сучасних умовах була розкриті на тренінгу головного зберігача фондів Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків О.А. Крамаревої.

 

Особливо важливим для слухачів став тренінг старшого наукового співробітника Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського, кандидата історичних наук М.В. Гороха, присвячений музейній експозиції, узагальненню зарубіжного та вітчизняного досвіду, а також безпеці музейних колекцій і культурної спадщини в умовах НС.

 

Особливо схвальні відгуки отримав тренінг «Зовнішня та внутрішня комунікація в музеях» старшого наукового співробітника Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського О.В. Трухан.

 

Лекційний блок був представлений, зокрема, такими темами: «Актуальні питання розвитку музейної справи в Чернігово-Сіверському регіоні» (начальник відділу розвитку туризму та музейної роботи Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Л.О. Латіна), «Роль музеїв у піднесенні світоглядного значення гуманітарної культури» (заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, професор М.О. Рудько).

 

Підсумком навчання стало узагальнення отриманої інформації та окреслення нових перспектив розвитку музейної справи на круглому столі «Сучасні тенденції музейної справи», модератором якого став директор Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського, заслужений працівник культури України С.Л. Лаєвський.

 

По закінченні навчання слухачі отримали свідоцтво про підвищення кваліфікації встановленого зразка.

Категорія: Події та новини | Переглядів: 18 | Додав: chernigovimmk | Теги: Підвищення кваліфікації, музейні працівники, 2018, історичний музей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0