Субота, 23.03.2019, 21:33
Вітаю Вас Гість

Чернігівська філія Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв

Головна | Мій профіль | Вихід
Меню сайту
Категорії розділу
Події та новини [7]
Підвищення кваліфікації [7]
Тематика ВКР [6]
Архів [1]
Містяться матеріали, що вже не актуальні
Друзі сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Актуально
Форма входу
Головна » 2019 » Березень » 5 » Підвищення кваліфікації викладачів образотворчого мистецтва та музично-теоретичних дисциплін
16:04
Підвищення кваліфікації викладачів образотворчого мистецтва та музично-теоретичних дисциплін

З 11.02.2019 по 15.02.2019 р. відбулося підвищення кваліфікації викладачів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за тематикою «Інновації та творчій підхід у викладанні образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва в мистецьких школах», а також викладачів музично-теоретичних дисциплін за тематикою «Викладання музично-теоретичних дисциплін в мистецьких школах: методологічні та практичні засади» відповідно до навчальної програми «Інноваційні технології в системі мистецької освіти» в обсязі 75 годин (очно/заочна форма).

Заступником директора з методичної роботи к.п.н., доцентом О.М. Грисюк був проведений тренінг з підготовки та написання випускної кваліфікаційної роботи. Органічним продовженням його стало практичне заняття щодо основних шляхів підвищення фахової компетентності викладача (у відповідності до п.2 розділу V Положення про атестацію педагогічних працівників закладів освіти сфери культури), проведене завідуючою методичним кабінетом Чернігівського музичного коледжу імені Л.М. Ревуцького С.В. Сакір.

На виконання вимог п.3 розділу V Положення про атестацію педагогічних працівників закладів освіти сфери культури, заступник директора з навчальної роботи к.і.н., доцент С.В. Малишко провів заняття з інформаційних технологій у практичній діяльності викладача закладу мистецької освіти.

Важливою складовою освітнього процесу є участь слухачів у тренінгах. Зокрема, культурі професійного спілкування (взаємодія та взаєморозуміння) присвячений тренінг к.псих.н., доцента кафедри психології Академії Державної пенітенціарної служби України Ю.О. Демʼяненко.

Для викладачів образотворчого мистецтва було проведено низку майстер-класів:

  • Клаузура. Розвиток творчої уяви і фантазії учнів в самостійній роботі – Федоритенко Т.М.;
  • Актуальність виставкової та конкурсної діяльності з метою популяризації дитячої творчості – Рибіної-Ткач М.Ю.;
  • Зміна кольорового спектру при штучному освітленні (натюрморт) – Дєдової Т.А.;
  • Петриківка як феномен українського декоративно-прикладного мистецтва – Кравцової О.С.;
  • Роль декоративно-прикладного мистецтва у вихованні учнів мистецьких шкіл – Лободи А.В.

 

Особливо яскравим став майстер-клас Петренко Ю.М., викладача-методиста школи мистецтв при Ніжинському коледжі культури і мистецтв, на тему: «Впровадження давньоукраїнських технік декоративно-прикладного мистецтва в освітній процес мистецьких шкіл».

Не менш насиченою була програма для викладачів музично-теоретичних дисциплін. Так, їм були представлені майстер-класи Богданової Н.О. (Сольфеджування в молодших та середніх класах), Грицун Ю.М. (Створення музики: перші кроки), Безпалої С.С. (Основи імпровізації в різних ладових системах).

Слід зазначити, що у Філії активно запроваджуються нові форми занять. Однією з них стала лекція-концерт Л.Б. Мінасян – «210 років від дня народження Фелікса Мендельсона». Велику увагу викликала інтерактивна лекція А.І. Зименка «Стильова палітра фортепіанної творчості В. Косенка». Підвищенню загального інтелектуального рівня слухачів сприяла лекція-віртуальна екскурсія к.і.н., доц. С.В. Малишка «Чернігів: vita incognita».

Актуальним у професіоналізації викладачів мистецьких шкіл є активна участь у семінарах-тренінгах, зокрема:

  • «Технології удосконалення професійної компетентності викладача музично-теоретичних дисциплін закладу мистецької освіти» (керівник проекту – к.п.н., доц. О.М. Грисюк) – для викладачів музично-теоретичних дисциплін;
  • «Технології удосконалення професійної компетентності викладача образотворчих дисциплін та декоративно-прикладного мистецтво» (керівники проекту – к.і.н. С.В. Малишко, Г.О. Матвейцева) – для викладачів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

 

За результатами роботи у тренінгу викладачі отримали додатково сертифікати та довідки про участь у заході підвищення кваліфікації.

По закінченні навчання, на підставі публічних захистів випускних кваліфікаційних робіт, слухачі отримали Свідоцтва про підвищення кваліфікації встановленого зразка.

Заняття проводить А.І. Зименко

Лекція-концерт Л.Б. Мінасян

О.М. Грисюк проводить зі слухачами семінар-тренінг

Майстер-клас С.С. Безпалої

Слухачі на майстер-класі Ю.М. Петренко

З майстер-класу Ю.М. Петренко

Ю.М. Петренко (у центрі) із слухачами

Емоції від майстер-класів

Категорія: Підвищення кваліфікації | Переглядів: 29 | Додав: chernigovimmk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0