П`ятниця, 25.06.2021, 08:06
Вітаю Вас Гість

Чернігівська філія Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв

Головна | Мій профіль | Вихід
Друзі сайту
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Актуально
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Наукові публікації наших викладачів

У категорії матеріалів: 13
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

© С.В. Малишко, 2014                  

Малишко С.В.  Церковні реформи київського митрополита Петра
Могили. – Чернігів: Видавець Лозовий В.М., 2014. – 64 с., 8 іл.

Про митрополита Петра Могилу написано чимало публіцистичних творів, наукових робіт і розвідок, публікацій у періодичних виданнях. Нарис, який Ви тримаєте у своїх руках, результат чотирирічної роботи автора: 2006 р. у Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка С.В. Малишко захистив дипломну роботу на тему “Церковні реформи митрополита Петра Могили”, яку і покладено в основу цього видання. Життєвий шлях митрополита Петра, його активна життєва позиція щодо піднесення авторитету Православної Церкви на Україні, літургійна діяльність святителя, а також впорядкування чернечого життя у монастирях Київської митрополії знайшли відображення на сторінках нарису.

Для студентів гуманітарних спеціальностей, науковців, викладачів і всіх небайдужих до постаті митрополита Петра Могили, історії України в цілому та історії Церкви на теренах України зокрема.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 2382 | Додав: chernigovimmk | Дата: 13.07.2014 | Коментарі (0)

© С.В. Малышко

ЛІТУРГІЙНІ РЕФОРМИ МИТРОПОЛИТА ПЕТРА МОГИЛИ У СВІТЛІ МІЖКУЛЬТУРНОГО ДІАЛОГУ

Київський митрополит Петро Могила (1596 – 1647), видатний церковний діяч Православної Церкви ХVІІ ст., доклав багато зусиль щодо піднесення авторитету Православ’я на теренах України, особливо з огляду на активну релігійну політику Речі Посполитої, проваджувану через підписану 1596 р. у Бересті церковну унію.

Друкована версія: Малишко С.В. Літургійні реформи митрополита Петра Могили у світлі міжкультурного діалогу / С.В. Малишко // Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти / Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих науковців (25 березня 2014 р.). – Чернігів: ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, 2014. – 124 с. – С.80 – 81.

 

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 2501 | Додав: chernigovimmk | Дата: 05.06.2014 | Коментарі (0)

© С.В. Малышко

 

Богословское обоснование войны и службы военных пастырей

В статье рассматривается вопрос богословского обоснования духовно-пастырской опеки военнослужащих, ее необходимости в современных условиях и основных векторов ее проведения.

Ключевые слова: военный священник, война, убийство, грех, защита ближнего

Друкована (повна) версія: Малышко, С.В. Богословское обоснование служения военных пастырей / С.В. Малишко // Віра і честь. Видання Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України. – 2009. – № 2. – С.68 – 71.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 940 | Додав: chernigovimmk | Дата: 16.02.2014 | Коментарі (0)

© Малишко Сергій,

Богослужіння у військових церквах Російської імперії

У статті розглянуто питання особливостей богослужіння у церквах військового відомства та розроблено орієнтовний варіант скорочення богослужіння в сучасних умовах в разі відновлення структури пастирської опіки військовослужбовців на постійній основі.

Ключові слова: богослужіння, військовий священник, Російська імперія

Друкована версія: Малишко, С.В. Богослужіння у військових церквах Російської імперії / С.В. Малишко // Поліфонія діалогу у постсучасній культурі: Збірник наукових праць / Упор. С.М. Садовенко, Л.В. Терещенко-Кайдан. – К.: НАКККіМ, 2013. – 388 с. – С.312 – 322.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 580 | Додав: chernigovimmk | Дата: 16.02.2014 | Коментарі (0)

© С.В. Малишко

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВОСЛАВНОГО ВІЙСЬКОВОГО ДУХОВЕНСТВА НА ТЕРИТОРІЇ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ ТА БУКОВИНИ У 1914 – 1917 рр.

У статті висвітлюється діяльність військового духівництва на теренах України, які у роки Першої світової війни перебували у прифронтовій зоні та виконувало пастирський обов’язок не лише для військовослужбовців, але й для місцевого населення.

Ключові слова: Галичина, Буковина, військовий священик, представник протопресвітера, російська армія.

Друкована версія: Малишко, С.В. Діяльність православного військового духовенства на території Східної Галичини та Буковини у 1914 – 1917 рр. / С.В. Малишко // Збірник наукових праць. Серія "Історія та географія”. Випуск 35. Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди. – Харків: Планета-Принт, 2009. – С.180 – 182.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 639 | Додав: chernigovimmk | Дата: 16.02.2014 | Коментарі (0)

© Малишко С. В.

 ВІЙСЬКОВЕ ПРАВОСЛАВНЕ ДУХІВНИЦТВО РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ У РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ НА СТОРІНКАХ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ЄПАРХИАЛЬНОГО ВИДАННЯ "ВЕРА И ЖИЗНЬ”

 На основі чернігівської місцевої церковної періодичної преси висвітлюється діяльність православного військового духівництва на фронті у роки Першої світової війни. Зазначається характер цієї діяльності, її особливості та відображення у періодиці.

Ключові слова: Перша світова війна, протопресвітер, військовий священик, Чернігівська єпархія, "Вера и жизнь”, Російська імперія.

Друкована версія: Малишко, С.В. Військове православне духівництво російської армії у роки Першої світової війни на сторінках чернігівського єпархіального видання "Вера и жизнь” / С.В. Малишко // Збірник наукових праць. Серія "Історія та географія”. Випуск 39. Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди. – Харків: Майдан, 2010. – С.230 – 233.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 693 | Додав: chernigovimmk | Дата: 16.02.2014 | Коментарі (0)

© С.В. Малишко

 Мобілізація православного військового і морського духівництва російської армії та флоту в 1914 р.

 Автором проаналізовано порядок та особливості мобілізації православного військового духівництва на початку Першої світової війни, роль військово-духовного відомства у її проведенні та його особовий склад.

Ключові слова: Російська імперія, військове духівництво, мобілізація, Перша світова війна, уніфікована анкета.

Друкована (повна) версія: Малишко, С.В. Мобілізація православного військового і морського духівництва російської армії та флоту в 1914 р. / С.В. Малишко // Збірник наукових праць. Серія "Історія та географія” / Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди. – Харків: Колегіум, 2013. – Вип.49. – 248 с. – С.88 – 92.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 583 | Додав: chernigovimmk | Дата: 16.02.2014 | Коментарі (0)

© сергей Малышко

роль съездов военного и морского духовенства в организации его деятельности

 

Исследователем предпринята попытка отобразить роль съездов военного и морского духовенства в различных вопросах организации его пастырской деятельности как в условиях мирного и военного времени (I Всероссийский съезд), так и в условиях смены власти в 1917 г., последовавших за ней социальных преобразований и развала армии (II Всероссийский съезд), а также значение этих съездов для пастырей и их деятельности в условиях Первой мировой войны. В исследовании очерчен круг источников по данной проблеме, проанализирована степень изучения роли Всероссийских съездов военного и морского духовенства в современной отечественной исторической науке, указаны перспективы и актуальность данного исследования. При рассмотрении деятельности I Всероссийского съезда основной акцент сделан на вопросах, предложенных на рассмотрение участникам, их решение и внедрение в практику духовенства военного и морского ведомства, происходящее в условиях Первой мировой войны. Рассмотрение деятельности II Всероссийского съезда сконцентрировано вокруг социальных преобразований и вызова эпохи, происходящих как в тылу, так и на фронте. Как итог исследования, указывается роль съездов для совершенствования пастырского служения военного и морского духовенства российской армии времен Первой мировой войны. Практическое применение данного исследования, выполненного в рамках общекафедральной научной исследовательской темы "Проблемы истории Российской империи: социальное и личностное измерение” (Государственный регистрационный № 0111U003143), возможно в курсах преподавания истории России начала ХХ в., истории Русской Православной Церкви, истории Первой мировой войны.

Ключевые слова: Всероссийский съезд, военное и морское духовенство, Первая мировая война, протопресвитер, Г.И. Шавельский, Российская империя, богослужение.

Друкована (повна) версія: Малышко, С.В. Роль съездов военного и морского духовенства в организации его деятельности / С.В. Малышко // Studia internationalia. (Материалы международной научной конференции "Западный регион России в международных отношениях XVII‑XX вв.". – Брянск, 2011. – С. 57 – 67.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 962 | Додав: chernigovimmk | Дата: 16.02.2014 | Коментарі (0)

© Сергій Малишко

ВИКЛАДАННЯ "Основ християнської культури” ПРАЦІВНИКАМ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ на курсАХ підвищення кваліфікації ЧІММК НАКККіМ

 

У статті розглядаються особливості викладання авторського курсу "Основи християнської культури” на курсах підвищення кваліфікації працівників закладів культури, що проводяться у Чернігівському інституті мистецтв та менеджменту культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Ключові слова: християнська культура, підвищення кваліфікації, Християнська Церква, слухачі курсу, навчання, християнська етика, ЧІММК.

Друкована версія:  Малишко, С.В. Викладання "Основ християнської культури” на курсах підвищення кваліфікації працівників закладів культури / С.В. Малишко // Взаємозв’язок курсів естетики і художньої культури з викладанням літератури, музики і образотворчого мистецтва в школі: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. 21 – 22 березня 2013 р., м.Чернігів / Наук.ред. В.А. Личковах. – Чернігів: Вид-во "Ієрогліф”, 2013. – 233 с. – С.221 – 225.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 1056 | Додав: chernigovimmk | Дата: 16.02.2014 | Коментарі (0)

© Малишко Сергій      

ПРАВОСЛАВНЕ ВІЙСЬКОВЕ ДУХІВНИЦТВО РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ ХVІІІ – ПОЧАТКУ ХХ ст.: статус і матеріальне забезпечення

 

Здійснено спробу відобразити, проаналізувати матеріальне та юридичне становище військового православного духівництва російської армії у ХVІІІ – початку ХХ ст. та порівняти його зі становищем парафіяльного духівництва.

Ключові слова: російська армія, Російська імперія, військовий священик, церковний канон, військовий устав, протопресвітер військового і морського духівництва.

Друкована (повна) версія: Малишко, С.В. Православне військове духівництво російської армії ХVІІІ – початку ХХ ст.: статус і матеріальне забезпечення / С.В. Малишко // Семінаріум. Церква-ментальність-культура: Питання історії та історіографії / Упор. О.Ф. Тарасенко, О.С. Гейда. – Чернігів, 2010. – Вип. 2. – 155 с. – С.118 – 125.

Наукові публікації наших викладачів | Переглядів: 620 | Додав: chernigovimmk | Дата: 16.02.2014 | Коментарі (0)

1-10 11-13